İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

İHH HNPW etkinliğine katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Cenevre’de düzenlenen İnsani Ağlar ve Ortaklıklar Haftası (HNPW) etkinliğine katıldı.
09.05.2023

İsviçre’nin Cenevre şehrinde İnsani Ağlar ve Ortaklıklar Haftası (HNPW) etkinliği düzenlendi. 4 günü uzaktan bağlantılarla 4 günü ise yüz yüze olarak düzenlenen etkinliğe, pek çok ülkeden sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, özel sektör temsilcileri, BM kuruluşları ve üye devletlerin temsilcileri katıldı.

470906791922.jpeg

Fikir alışverişinde bulunuldu

Etkinlikte, insani yardım alanında çalışan profesyoneller tecrübe paylaşımı ve fikir alışverişinde bulundu. STK’ların uluslararası bağlantılar kurduğu etkinlikte ayrıca, yaşanabilecek olası krizlere yönelik hazırlık çalışmaları ve birçok toplantı gerçekleştirildi.

470924493564.jpeg

Uluslararası Arama Kurtarma Danışma Grubu (INSARAG) üyelik sürecini takip eden İHH İnsani Yardım Vakfı da etkinliğe katıldı.

Etkinlikte İHH’yı temsilen, Genel Sekreter Durmuş Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi Emre Kaya, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Mustafa Talha Keskin, Orta Doğu Masası Koordinatörü Umut Bilgin ve Uluslararası İlişkiler Görevlisi Yavuz Sofi hazır bulundu.  

İnsani Ağlar ve Ortaklıklar Haftası (HNPW) etkinliği, 2015’ten bu yana her yıl düzenleniyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye’nin Soran kasabasına bağlı İhtimlat beldesinde Ahmet Sarıkurt Cami’nin açılışını gerçekleştirdi.
09.09.2023
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Doğu Afrika ülkesi Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti. Vakıf ayrıca, ülkede bin kişiye Kur’an-ı Kerim hediye etti.
28.08.2023
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH tarafından yaklaşık 10 yıl önce inşa edilen ve bugüne kadar ihtiyaç sahipleri için milyonlarca ekmek üretilen Hatay ve Kilis’teki fırınlarda un stokları tükendi. İHH, fırınların çalışmalarının aksamaması için destek çağrısında bulundu.
24.08.2023