İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH Kriz bölgelerinde
Bayramda 120 ülkeye giden İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri kriz bölgelerine giderek buradaki Müslümanlara hayırsever Türkiye halkının kurban bağışlarını ulaştırdı.
Afrika, Avrupa, Balkanlar, Güney Amerika, Ortadoğu, Türkiye 28.11.2009

İHH ekipleri Patani, Filipinler-Moro, Gazze, Irak, Sudan-Darfur, Vietnam, Doğu Timor, Afganistan, Pakistan, Keşmir, Lübnan, Ürdün, Doğu Türkistan, Somali, Arakan, Bosna, Kosova, Sancak, Çeçenistan ve Kırım’da kurban çalışmasında bulundu. Mülteci kamplarında kesilen kurbanlar muhacir ailelere dağıtıldı. Kurban kesimleri ve dağıtımları devam ediyor.

İslam dünyasında Kurban Bayramının sevinci devam ediyor. Hayırsever halkımızın destekleriyle savaşların, iç çatışmaların ve muhacirliğin bitmek bilmediği kriz bölgelerinde de bayram yaşanıyor.
Bayram gelince yakın uzak demeden yollara düşen İHH ekipleri, dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara bayram sevincini yaşattı.
Büyük Müslüman kıyımlarının yaşandığı Patani’nin Spandon, Suppa, Pulablanga ve Tokbanar köylerinde kurbanlar kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Patanili Müslümanlar hayırsever Türkiye halkına selam ve teşekkürlerini gönderdiler.

Aylardır abluka ve ambargo altında kalan Gazze’de 180 büyük baş hayvan kesilerek Filistin halkına dağıtıldı. Böylelikle Filistin’de de bayram coşkusunun yaşanması sağlandı.
    
İHH ekipleri, Sudan’da uçun süren iç savaş sonucu büyük bir insani dramın yaşandığı Darfur’da da bayram sevincini yaşattı. Mülteci kamplarında 130 büyük baş hayvan kesilerek muhacir ailelere dağıtıldı. Yetim çocuklara bayramlık elbise dağıtıldı.

Vietnam’da ise bayramın ilk günü Ho chi Minh City ve Angiang City’de 210 kurban kesilerek ihtiyaç sahibi Müslümanlara dağıtıldı. Yaklaşık 1800 kişi Türkiyeli Müslümanların gönderdiği kurbanlıklarla ihtiyaçlarını bir nebzede olsa giderdi.

Diğer bir kriz ülkesi Doğu Timor’da bütün Müslümanlar bayram namazı merkezi cami An Noor camisinde kıldılar. Bayram namazından sonra İHH ekipleri kurbanlıkları keserek önceden belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya başladılar. Yoksul ailelere ayrıca pirinç, yağ ve şekerden oluşan bir gıda kolisi verildi. Çocuklara çikolata ve balon dağıtıldı. 108 yetim çocuğa okul elbisesi alındı.
Afrika’nın fakir ülkesi Tanzanya’nın Zanzibar adasında kurbanlıklar kesildi. Kurban çalışmasına Penba adasında devam ediliyor.
Mogolistan’ın Bayan Ulge şehrinde 498 hisse kurbanlık kesildi. Kırgızistan’da ise başkent Bişkek’te 196 hisse kurbanlık kesilerek yoksul ailelere dağıtıldı. . İHH ekipleri diğer kriz bölgeleri Filipinler Moro, Gazze, Irak, Afganistan, Pakistan, Keşmir, Lübnan, Ürdün, Doğu Türkistan, Somali, Arakan, Bosna, Kosova, Sancak, Çeçenistan ve Kırım’da da kurban çalışmasında bulundu. Kurban kesimleri ve dağıtımları devam ediyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021