İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH Suriyeli yetimlere desteğe devam ediyor
Suriye’nin birçok bölgesinde insani yardım faaliyetlerine devam eden İHH insani yardım vakfı son aylarda yetimlere yönelik çalışmalarına hız verdi.
18.06.2014

Hama, Humus, İdlip ve Şam bölgelerinde ailelerini kaybeden yetimler Türkiye’ye sığınıyor. Suriye-Türkiye sınır hattına sığınan yetimler zor şartlar altında yaşam mücadelesi verirken psikolojileri de gün geçtikçe daha da bozuluyor.

[videoGaleri-466]

Suriye’de 4 yıldır yardım çalışmalarına aralıksız devam eden İHH, yetimlerin psikolojik sorunlarını sosyal aktivitelerle gidermeye çalışıyor.

Bu kapsamda son olarak 200 yetim çocuk ve farklı yetimhanelerde gönüllü olarak eğitmenlik yapan 70 öğretmene İHH Suriye Çalışmaları Lojistik Ve Koordine merkezinde moral günü düzenlendi.

İki ayrı moral gününde çocukların kendi oluşturdukları parodi ve folklor gösterileri sergilendi. Ayrıca yurtdışından getirilen iki ilahi sanatçısı da çocuklara destek verdi.

Öte yandan yurtdışından donör kuruluşlarla birlikte Hatay’ın Kırıkhan ilçesine sınığınmış olan 19 kişilik 2 yetim ailesinin senelik kira ve gıda masrafları karşılandı. Her ay düzenli olarak desteklenecek yetimlerin tüm masrafları da karşılanacak.

Eğlence programları ayda 2 defa düzenli olarak farklı bölgelerden gelen yetimler için yapılıyor.


 

> Bir Yetime Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022