İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH Suriyeli yetimlere desteğe devam ediyor
Suriye’nin birçok bölgesinde insani yardım faaliyetlerine devam eden İHH insani yardım vakfı son aylarda yetimlere yönelik çalışmalarına hız verdi.
18.06.2014

Hama, Humus, İdlip ve Şam bölgelerinde ailelerini kaybeden yetimler Türkiye’ye sığınıyor. Suriye-Türkiye sınır hattına sığınan yetimler zor şartlar altında yaşam mücadelesi verirken psikolojileri de gün geçtikçe daha da bozuluyor.

[videoGaleri-466]

Suriye’de 4 yıldır yardım çalışmalarına aralıksız devam eden İHH, yetimlerin psikolojik sorunlarını sosyal aktivitelerle gidermeye çalışıyor.

Bu kapsamda son olarak 200 yetim çocuk ve farklı yetimhanelerde gönüllü olarak eğitmenlik yapan 70 öğretmene İHH Suriye Çalışmaları Lojistik Ve Koordine merkezinde moral günü düzenlendi.

İki ayrı moral gününde çocukların kendi oluşturdukları parodi ve folklor gösterileri sergilendi. Ayrıca yurtdışından getirilen iki ilahi sanatçısı da çocuklara destek verdi.

Öte yandan yurtdışından donör kuruluşlarla birlikte Hatay’ın Kırıkhan ilçesine sınığınmış olan 19 kişilik 2 yetim ailesinin senelik kira ve gıda masrafları karşılandı. Her ay düzenli olarak desteklenecek yetimlerin tüm masrafları da karşılanacak.

Eğlence programları ayda 2 defa düzenli olarak farklı bölgelerden gelen yetimler için yapılıyor.


 

> Bir Yetime Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021