İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH'da Gazze ve Suriye gündemli STK toplantısı
65 Sivil Toplum Kuruluşu ve kanaat önderi istişare toplantısı yaptı.
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu, Suriye, Türkiye 21.11.2012

İHH İnsani Yardım Vakfı önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. 65 Sivil Toplum Kuruluşu ve kanaat önderi İHH Başkanı Av. Bülent Yıldırım'ın ev sahipliğinde bir araya geldi.

İstişare toplantısında Gazze ve Suriye'de yaşananlar masaya yatırılarak yapılması gerekenler, atılması gereken adımlar ele alındı.

Pek çok başlıkta bilgilendirme ve istişarelerin yapıldığı toplantıda "toplumsal duyarlılık konusunda ortak hareket, eylem ve söylem birliği; yapılacak yardımlar konusunda birlikte daha güçlü çalışmalar yapılması fikri" öne çıktı. 

"Birlikte istişare", "birlikte uygulama", "etkin yardımlaşma çalışmalarında istikrarın sürdürülmesi" konularında ortak irade ortaya konuldu.

Ayrıca Gazze'de ve Suriye'de "yaşananların doğru anlaşılması", "gerçek bilgilere ve doğru kaynaklara itibar edilmesine" de vurgu yapıldı.

[video-293]

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021