İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH’dan depremzede çocuklara psikososyal destek çalışması
İHH İnsani Yardım Vakfı’na bağlı Reyhanlı Eğitim Kampüsü’nde depremden etkilenen bin çocuğa uzman ekiplerce psikososyal destek hizmeti veriliyor.
15.02.2023

Türkiye’nin 10 ilinde etkili olan deprem, Hatay’da büyük bir yıkıma sebep oldu. Depremde evi yıkılan aileleri Hatay’daki Reyhanlı Eğitim Kampüsü’nde ağırlayan İHH İnsani Yardım Vakfı, depremzede çocuklar içinde kampüs içerisinde psikososyal destek çalışması yürütüyor.

ihhdan-depremzede-cocuklara-psikososyal-destek.jpg

İHH Psikoloğu Şevket Kalkan, bini çocuk olmak üzere 2 binden fazla depremzedenin kampüste misafir edildiğini söyledi.

sevket-kalkan.jpg

“Yoğun bir çalışma yürütülüyor”

Kalkan, depremin oluşturduğu travmanın etkisini çocukların üzerinden silmek için alanında uzman psikologlarca yoğun bir çalışma yürütüldüğünü belirterek, ‘‘Reyhanlı Eğitim Kampüsü müstakil tip evlerden oluşup çok geniş açık alanlara sahip bir tesis. Bu nedenle açık havada klasik oyunlar, resim yapma gibi etkinlikler ve birebir görüşmelerle bin kadar depremzede çocuğumuz bu hizmetimizden faydalanıyor. Ayrıca yetişkinler için de gerekli travma terapi çalışmalarını yürütüyoruz’’ dedi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İHH, IICO 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı
İHH, IICO 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Uluslararası İslami Yardım Teşkilatı (IICO) tarafından Kuveyt’te düzenlenen 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı.
17.05.2024
Eminönü'nde Gazze yürüyüşü düzenlenecek
Eminönü'nde Gazze yürüyüşü düzenlenecek
İHH İnsani Yardım Vakfı ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından, İsrail’in Gazze’deki işgaline karşı yürüyüş düzenlenecek. Cumartesi günü saat 20.30'da Ayasofya Camii önünden başlayacak yürüyüş, Eminönü Meydanı’nda sona erecek.
16.05.2024
İHH, Humanitarian Networks and Partnerships Weeks 2024‘e katıldı
İHH, Humanitarian Networks and Partnerships Weeks 2024‘e katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Uluslararası İlişkiler ve Afet Yönetimi Departmanları temsilcileriyle, 6-10 Mayıs tarihlerinde OCHA tarafından organize edilen İnsani Ağlar ve Ortaklıklar Haftası Etkinliği’ne (Humanitarian Networks and Partnerships Weeks) katıldı.
13.05.2024