İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH’dan İstanbul’da yetimlere özel hatıra ormanı
İHH İnsani Yardım Vakfı, "Yetim Dayanışma Günleri" etkinliği kapsamında, Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) işbirliğiyle Şile Otobanı Kömürlük mevkiinde oluşturulan "Yetim Çocuklar Hatıra Ormanı"na 3 bin sahil çamı fidanı dikti.
Türkiye 16.03.2014

İHH Yetimhaneler Sorumlusu Reşat Başer, fidan dikimi töreninde yaptığı konuşmada, İHH'nın, Türkiye'de ve dünyada yetim çocuklarla ilgili farkındalık oluşturmak, yetim çocuklar gerçeğini tüm dünya ile paylaşabilmek ve gelecek ve yarınlar olarak gördükleri çocuklarla ilgili kalıcı çalışmalar gerçekleştirmek için 1 Şubat- 31 Mart arasında "Yetimlere Dünyanızda Yer Açın" kampanyası başlattığını ifade etti.

Başer, kampanya çerçevesinde 16-31 Mart arasında Yetim Dayanışma Günleri programıyla Türkiye ile birlikte 39 ülkede eğitim, sağlık, sosyal yardım, küresel destek alanlarında 230 proje ile 30 bin yetim çocuğa ulaşılmasının öngörüldüğünü belirtti.

Yetim Dayanışma Günleri'nin Türkiye ayağında İstanbul'la birlikte 36 ilde çocuklarla beraber çeşitli etkinlikler yapıldığını belirten Başer, bugün de tüm illerde "Toprağa yeşil bir fidan, kalplere sıcak bir selam" sloganı ile fidan dikme etkinliği gerçekleştirdiklerini anlattı.

Konuşmanın ardından 130 yetim çocuk ve aileleri ile 3 bin sahil çamı fidanı toprakla buluştu.

[videoGaleri-428]

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021