İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH’dan İstanbul’da yetimlere özel hatıra ormanı
İHH İnsani Yardım Vakfı, "Yetim Dayanışma Günleri" etkinliği kapsamında, Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) işbirliğiyle Şile Otobanı Kömürlük mevkiinde oluşturulan "Yetim Çocuklar Hatıra Ormanı"na 3 bin sahil çamı fidanı dikti.
Türkiye 16.03.2014

İHH Yetimhaneler Sorumlusu Reşat Başer, fidan dikimi töreninde yaptığı konuşmada, İHH'nın, Türkiye'de ve dünyada yetim çocuklarla ilgili farkındalık oluşturmak, yetim çocuklar gerçeğini tüm dünya ile paylaşabilmek ve gelecek ve yarınlar olarak gördükleri çocuklarla ilgili kalıcı çalışmalar gerçekleştirmek için 1 Şubat- 31 Mart arasında "Yetimlere Dünyanızda Yer Açın" kampanyası başlattığını ifade etti.

Başer, kampanya çerçevesinde 16-31 Mart arasında Yetim Dayanışma Günleri programıyla Türkiye ile birlikte 39 ülkede eğitim, sağlık, sosyal yardım, küresel destek alanlarında 230 proje ile 30 bin yetim çocuğa ulaşılmasının öngörüldüğünü belirtti.

Yetim Dayanışma Günleri'nin Türkiye ayağında İstanbul'la birlikte 36 ilde çocuklarla beraber çeşitli etkinlikler yapıldığını belirten Başer, bugün de tüm illerde "Toprağa yeşil bir fidan, kalplere sıcak bir selam" sloganı ile fidan dikme etkinliği gerçekleştirdiklerini anlattı.

Konuşmanın ardından 130 yetim çocuk ve aileleri ile 3 bin sahil çamı fidanı toprakla buluştu.

[videoGaleri-428]

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022