İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İstanbul’da “Şehitlerimiz ve Filistin İçin Yola Çık” konvoyu
İHH İnsani Yardım Vakfı Arama Kurtarma Birimi’nin öncülüğünde, teröre ve işgalci İsrail’in katliamlarına tepki göstermek amacıyla “Şehitlerimiz ve Filistin İçin Yola Çık” sloganıyla araç konvoyu düzenlendi. Maltepe Orhangazi Parkı’ndan başlayıp Söğütlüçeşme’de sona eren konvoya yüzlerce araç katıldı.
Filistin-Gazze 28.12.2023

Şehit olan askerlerimiz ve Filistin için düzenlenen “Şehitlerimiz ve Filistin İçin Yola Çık” konvoyuna İHH’nın yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu destek verdi. Saat 20.00’de Maltepe Orhangazi Parkı’nda bir araya gelen katılımcılar, Türkiye ve Filistin bayrağı bulunan araçlarıyla Söğütleşme’ye kadar konvoy düzenledi.

Konvoy kilometrelerce uzunluğa ulaştı

Katılımcılar, terörü ve apertheid rejimi işgalci İsrail’in saldırılarını korna çalarak protesto etti. Yüzlerce araçla Maltepe Orhangazi Parkı’ndan hareket eden konvoya güzergâh boyunca katılımlar devam etti.

Yol üzerindeki vatandaşlar ve seyir halindeki sürücüler de konvoyu selamlayarak destek oldu.

Kilometrelerce uzunluğa ulaşan konvoy, Söğütlüçeşme’de sona erdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Özgürlük Filosu’nun Mart ayı sonunda yola çıkması hedefleniyor
Özgürlük Filosu’nun Mart ayı sonunda yola çıkması hedefleniyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze'deki ablukanın kalkması, ateşkesin sağlanması ve şehre insani yardım ulaştırılması amacıyla hazırlıklarını sürdüren Uluslararası Özgürlük Filosu ile ilgili basın açıklaması düzenledi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Gemileri satın alıyoruz, gemi sayısı Mavi Marmara’dakinden az olmayacak ve hedefimiz Mart sonunda gemilerin yola çıkması” dedi.
10.02.2024
4 farklı ülkeden kurum temsilcilerine Sphere eğitimi
4 farklı ülkeden kurum temsilcilerine Sphere eğitimi
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, vakfın Bayrampaşa Temsilciliği’nde Sphere Standartları Eğitim Programı düzenlendi. Arapça olarak verilen ve 5 gün süren eğitimlere Türkiye, Katar, Kuveyt ve Yemen’den 4 farklı kurumun görevlileri katıldı.
07.02.2024
“Olası Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor”
“Olası Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor”
İHH İnsani Yardım Vakfı, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde basın açıklaması düzenledi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Olası bir Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor. Bütün STK’lara çağrıda bulunuyorum. Arama kurtarma alanına özel önem vermemiz gerekiyor. Eğer Marmara’da böyle bir deprem yaşanırsa 6 Şubat’ta yaşanan depremden daha büyük etkisi olur” dedi.
06.02.2024