İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi Kütahya’da tanıtıldı
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi ile ilgili Kütahya’da tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
02.10.2023

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına, Kütahya Linyit Orta Okulu ve Merkez Kız İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

Toplantıda, İHH Yetim Çalışmalarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Başer, İHH Kütahya İl Başkanı Mustafa Yenipazar ve Yetim Birimi Başkanı Serhan Dayanç “İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi hakkında bilgi verdi.

Programa Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Fatih Köse ve Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit de katıldı.

photo_5825711396145445956_y.jpg

133 bin yetim çocuğa sponsorluk

İHH İnsani Yardım Vakfı, uzun yıllardır yetimlere yönelik yardım faaliyetlerinde bulunuyor. İHH, yetimlere yönelik yardım çalışmaları kapsamında, 120 ülkedeki 1 milyondan fazla yetime dönemsel yardım ulaştırırken, Türkiye dahil 45 ülkede 133 binden fazla yetime Yetim Sponsorluk Sistemi ile her ay düzenli olarak destek veriyor. İHH ayrıca, 12 ülkedeki 42 yetimhane, 1 çocuk yaşam merkezi ve 1 eğitim kampüsü ile de yetim çocuklara destek sağlıyor.

whatsapp-image-2023-10-02-at-09.56.43.jpg

Yetimlerin temel ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı, İHH ve Eğitim-Bir-Sen’in ortaklaşa yürüttüğü “İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi ile çocukların küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever ve erdemli insanlar olarak yetiştirilmeleri hedefleniyor. Proje ile savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık, kaza ve benzeri sebeplerle Türkiye veya dünyanın bir başka ülkesinde anne babasını kaybetmiş olan çocukların eğitim, sağlık, gıda, giyecek ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanıyor. Proje, ülkemizdeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, özel okul ve Kur’an-ı Kerim kurslarındaki öğrencilerin gönüllü katkılarıyla gerçekleştiriliyor

İlgili haberler
Tümünü gör
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi için 5 yıllık protokol
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi için 5 yıllık protokol
Millî Eğitim Bakanlığı ve İHH İnsani Yardım Vakfı arasında, İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi için 5 yıllık iş birliği protokolü imzalandı.
Yetim
20.11.2023
İHH AidEx 2023’e katıldı
İHH AidEx 2023’e katıldı
Dünyanın önde gelen insani yardım ve afet yardımı etkinliklerinden olan AidEx 2023, İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleşti. Etkinliğe, İHH İnsani Yardım Vakfı da katıldı.
03.11.2023
Tüm Türkiye’den araçlarla İncirlik’e gidiyoruz!
Tüm Türkiye’den araçlarla İncirlik’e gidiyoruz!
İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Gazze’de yaşanan insani felakete harekete geçmek ve sivil bir tepki oluşturmak amacıyla Türkiye genelinden araçlarla İncirlik Üssü’ne gidilmesi için konvoy organize edileceğini duyurdu. Açıklamada, ‘‘Cuma günü İstanbul’dan yola çıkacağız. İlleri gezeceğiz ve İncirlik Üssü'ne gideceğiz.’’ denildi.
31.10.2023