İHH İnsani Yardım Vakfı
İzmir’deki gönüllüler de Vira Bismillah dedi
Gazze’de yaşanan insanlık dramına son vermek için organize edilen ‘‘Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışmasına İzmir’deki gönüllüler de destek verdi. Buca’da Gazze toplantısı düzenlenirken,
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 23.04.2010

Ambargo altındaki Gazze’ye denizden yardım koridorunu açacak girişim için uluslararası bir faaliyet sürdürülüyor. İnsanlığın ortak sesi olarak nit elendirilen Gazze seferberliği için gemiler alındı ve filoya yeni gemileri eklemek için de hayırseverlerin katkıları bekleniyor.

Anadolu’nun farklı illerinde çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. İzmir’deki gönüllüler de Filistin halkının feryadına sessiz kalmadı. İzmir Buca Anfi tiyatroda Gazze toplantısı organize edilirken, Kemeraltı Başdurak Camii’nin altında gıda kermesi açıldı.

Gazze toplantısına İHH Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cihangir’in yanı sıra gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak ve sanatçı Ömer Karaoğlu katıldı. 

İzmir İnsani Yardım Derneği (İZYAD) Başkanı Rasim Çalar, İzmir halkının, Filistinlilerin feryadına kayıtsız kalamayacağını söylerken bütün İzmir halkını bu çalışmaya destek vermeye davet etti.   

Abdurrahman Dilipak ise Filistin için atılan her adımın anlamlı olduğunu belirtti. Dilipak, “İsrail’e Filistin’in yalnız kalmadığını gösterelim. İsrail’i durdurmak bizim elimizde” şeklinde konuştu. 

Ömer Karaoğlu ise ezgileriyle programa renk kattı. 


İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022