İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Kocaeli’de 10. Yetim Dayanışma Gecesi düzenlendi
Kocaeli İHH, yılın en uzun gecesinin yaşandığı 21 Aralık’ta “Yetim Dayanışma Gecesi” düzenledi. Bu yıl 10’ncusu düzenlenen etkinlik, “Yetimin Gecesi Uzamasın” sloganıyla, Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
22.12.2022

Kocaeli İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” düzenlendi. Program, “Yetimin Gecesi Uzamasın” sloganıyla Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

6.jpg

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Kocaeli İHH Başkanı İsmail Yeşildağ yaptı. Yetim Dayanışma Gecesi programının gelenekselleştiğini ifade eden Yeşildağ, katkı sunanlara ve katılımcılara teşekkür etti.

7.jpg

“Hiçbir yetim gözü yaşlı uyumamalı”

Yeşildağ’ın ardından kürsüye gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, sivil toplum ve vakıf çalışmalarının önemine değindi. Büyükakın, “Hiçbir yetim gözü yaşlı uyumamalı. Yetimin gecesi uzamamalı” dedi.

8.jpg

Açılış konuşmalarının ardından, yetimliğin önemini anlatan video gösterimleri yapıldı. Sonrasında program konukları Adem Sevgi, Mustafa Cihat, Mustafa Aygül, Resul Aydemir ve Said Ercan sahneye çıktı. Program, konukların konuşmaları ve seslendirdikleri eserlerle devam etti.   

9.jpg

Nijer ve Pakistan’dan canlı bağlantı

Programda, Nijer’deki yetim eğitim kompleksinde bulunan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Başer ve Pakistan MSAL Yetimhanesi Sorumlusu Meryem Hamdani’yle canlı bağlantı yapıldı.

Programın gerçekleştiği Kocaeli Kongre Merkezi’nin dış salonunda ise, elde edilecek gelirin yetimler yararına kullanılacağı hat sergisi düzenlendi.

11.jpg

133 bini yetim çocuğa sponsorluk

29 yıldır yetimlere yönelik çalışmalar yürüten İHH İnsani Yardım Vakfı, yetimler büyüyüp kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar onlara daima destek olmak; barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için ara vermeden çalışıyor. Böylelikle, yetimlerin yakınlarının yanında kimseye muhtaç olmadan yaşamaları hedefleniyor. İHH, Türkiye dâhil 47 ülkede 133 bini aşkın yetim çocuğu Yetim Sponsorluk Sistemi ile her ay düzenli olarak destekliyor. Ayrıca, 13 ülkede 43 yetimhane, 1 yetim eğitim merkezi ve 1 yetim eğitim köyü de hizmet vermeye devam ediyor.

12.jpg

SMS desteğinde bulunanlar çekilişe hak kazanıyor

21-28 Aralık tarihleri arasında “YETIM” yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL bağışta bulunan bağışçılar, sponsorlar tarafından organize edilen Umre çekilişine katılmaya hak kazanıyor. Ayrıca, salonda bulunan katılımcılar arasından 6 kişi de yapılan çekiliş sonucunda Kudüs ziyareti için bilet kazandı.  

İlgili haberler
Tümünü gör
49 ülkede 134 bin yetime düzenli destek
49 ülkede 134 bin yetime düzenli destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, yetimlere yönelik yardım çalışmalarına 2022 yılında da devam etti. İHH, Türkiye dâhil 49 ülkede 134 bin 142 yetim çocuğa her ay düzenli olarak hayırseverlerin yardımlarını ulaştırdı.
Yetim
18.01.2023
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi sürüyor
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi sürüyor
İHH, Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim-Bir-Sen koordinesinde 2013 yılından bu yana uygulanan “İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarda eğitim gören gönüllü öğrenciler, proje aracılığıyla yetim kardeşlerine destek oluyor.
Yetim
17.01.2023
İHH, 2022’de 107 kalıcı eseri hizmete açtı
İHH, 2022’de 107 kalıcı eseri hizmete açtı
İHH İnsani Yardım Vakfı, 2022 yılında Asya, Afrika, Balkanlar ve Ortadoğu’daki 17 farklı ülkede 109 kalıcı eseri hizmete açtı. 13 ülkedeki 33 kalıcı eserin inşaatı ise devam ediyor. Ayrıca, İHH tarafından 2022’de Suriye’nin çeşitli bölgelerinde 2 bin 93 briket ev inşa edilirken, 2 bin 210 evin inşa çalışmaları da sürüyor.
Cami - Mescit İmarı, Yetim
06.01.2023