İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Kocaeli’de 10. Yetim Dayanışma Gecesi düzenlendi
Kocaeli İHH, yılın en uzun gecesinin yaşandığı 21 Aralık’ta “Yetim Dayanışma Gecesi” düzenledi. Bu yıl 10’ncusu düzenlenen etkinlik, “Yetimin Gecesi Uzamasın” sloganıyla, Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
22.12.2022

Kocaeli İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” düzenlendi. Program, “Yetimin Gecesi Uzamasın” sloganıyla Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

6.jpg

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Kocaeli İHH Başkanı İsmail Yeşildağ yaptı. Yetim Dayanışma Gecesi programının gelenekselleştiğini ifade eden Yeşildağ, katkı sunanlara ve katılımcılara teşekkür etti.

7.jpg

“Hiçbir yetim gözü yaşlı uyumamalı”

Yeşildağ’ın ardından kürsüye gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, sivil toplum ve vakıf çalışmalarının önemine değindi. Büyükakın, “Hiçbir yetim gözü yaşlı uyumamalı. Yetimin gecesi uzamamalı” dedi.

8.jpg

Açılış konuşmalarının ardından, yetimliğin önemini anlatan video gösterimleri yapıldı. Sonrasında program konukları Adem Sevgi, Mustafa Cihat, Mustafa Aygül, Resul Aydemir ve Said Ercan sahneye çıktı. Program, konukların konuşmaları ve seslendirdikleri eserlerle devam etti.   

9.jpg

Nijer ve Pakistan’dan canlı bağlantı

Programda, Nijer’deki yetim eğitim kompleksinde bulunan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Başer ve Pakistan MSAL Yetimhanesi Sorumlusu Meryem Hamdani’yle canlı bağlantı yapıldı.

Programın gerçekleştiği Kocaeli Kongre Merkezi’nin dış salonunda ise, elde edilecek gelirin yetimler yararına kullanılacağı hat sergisi düzenlendi.

11.jpg

133 bini yetim çocuğa sponsorluk

29 yıldır yetimlere yönelik çalışmalar yürüten İHH İnsani Yardım Vakfı, yetimler büyüyüp kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar onlara daima destek olmak; barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için ara vermeden çalışıyor. Böylelikle, yetimlerin yakınlarının yanında kimseye muhtaç olmadan yaşamaları hedefleniyor. İHH, Türkiye dâhil 47 ülkede 133 bini aşkın yetim çocuğu Yetim Sponsorluk Sistemi ile her ay düzenli olarak destekliyor. Ayrıca, 13 ülkede 43 yetimhane, 1 yetim eğitim merkezi ve 1 yetim eğitim köyü de hizmet vermeye devam ediyor.

12.jpg

SMS desteğinde bulunanlar çekilişe hak kazanıyor

21-28 Aralık tarihleri arasında “YETIM” yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL bağışta bulunan bağışçılar, sponsorlar tarafından organize edilen Umre çekilişine katılmaya hak kazanıyor. Ayrıca, salonda bulunan katılımcılar arasından 6 kişi de yapılan çekiliş sonucunda Kudüs ziyareti için bilet kazandı.  

İlgili haberler
Tümünü gör
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye’nin Soran kasabasına bağlı İhtimlat beldesinde Ahmet Sarıkurt Cami’nin açılışını gerçekleştirdi.
09.09.2023
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Doğu Afrika ülkesi Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti. Vakıf ayrıca, ülkede bin kişiye Kur’an-ı Kerim hediye etti.
28.08.2023
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH tarafından yaklaşık 10 yıl önce inşa edilen ve bugüne kadar ihtiyaç sahipleri için milyonlarca ekmek üretilen Hatay ve Kilis’teki fırınlarda un stokları tükendi. İHH, fırınların çalışmalarının aksamaması için destek çağrısında bulundu.
24.08.2023