İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Konya’dan İzzet Şahin’e destek
Vakfımız Batı Şeria temsilcisi İzzet Şahin’in halen İsrail’de gözaltında olması Konya’da protesto edildi.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 08.05.2010

Konya’da faaliyet gösteren Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER) gönüllüleri, bir basın açıklaması düzenleyerek İsrail tarafından gözaltına alınan İHH Batı Şeria temsilcisi İzzet Şahin’e destek oldular. 

Yapılan basın açıklamasında İHH’nın yardım çalışmaları yürüttüğü Filistin’in Batı Şeria bölgesinde yasal yollardan bir temsilcilik açtığı ifade edildi. 

Açıklamada; İsrail’in İHH tarafından düzenlenecek ‘‘Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışmasına misilleme için İzzet Şahin’i gözaltına alındığı belirtildi. 

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:  “Gerek İsrail’in taraf olduğu anlaşmalar, gerekse Dördüncü Cenevre Konvansiyonu ile diğer uluslararası sözleşmeler tüm halklar için insani yardım ambargosunu yasaklamış ve tüm taraflara savaş halinde insani yardım için kolaylaştırıcılık ve koruma sağlamıştır’ denildi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022