İHH İnsani Yardım Vakfı
Minik yüreklerden anlamlı çağrı
Gazze’deki iki yetimi kardeş edinerek, harçlıklarından topladıkları paralarla bütün ihtiyaçlarını karşılayan Çınar Koleji’nin minik öğrencileri, kardeşleri için endişeleniyor. Minik yürekler, İsrail s
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 30.12.2008

Son günlerde Filistin’de yaşanan gelişmeler herkesi derinden üzerken Çınar Koleji 3-B sınıfı öğrencileri daha da derin bir üzüntü içerisindeler. Vakfımızın yürüttüğü yetim projesi kapsamında, Gazze mülteci kampında yaşayan Ela Telyiys ve Abdullah Ömer ‘i kardeş edinen Çınar Koleji 3-B sınıfı öğrencileri kardeşleri için büyük endişe duyuyor ve İsrail saldırılarının bir an önce durdurulmasını istiyor.

Yaklaşık beş ay önce Filistin’de Gazze mülteci kampında yaşayan Ela Telyiys ve Abdullah Ömer ‘i kardeş edinen Başakşehir’deki Çınar Koleji 3-B sınıfı öğrencileri, harçlıklarından biriktirdikleri paralarla her ay düzenli olarak kardeşlerine yardım ediyordu. Kardeşlerini bugüne kadar hiç görmeyen ama fotoğraflarından tanıyan öğrenciler, son günlerde Gazze’de yaşanan gelişmeler karşısında büyük endişe içerisindeler.

Sınıf başkanı Zehra Yıldırım konu ile ilgili olarak duygularını şöyle ifade ediyor: “Onlar açlarmış, yiyecek bulamıyorlarmış. Okulları bombalanmış. Çok üzülüyorduk. Onlara yardım ettiğimiz için çok mutluyduk ama şimdi yine üzülüyoruz. İsrail’den kardeşlerimize dokunmamasını istiyoruz. Atılan her bomba sanki bize atılıyor.”

Çınar Koleji’nin minik yavruları şimdi yetim kardeşleri Ela ve Abdullah’ı sınıf arkadaşları gibi düşünüyor ve yüreklerinde yaşatıyorlar. Onlar için dua ediyorlar.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021