İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
‘Oradaydık!’ Belgeseli, İHH Youtube kanalında yayında
Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan depremin hemen ardından İHH ekipleri arama kurtarma ve yardım çalışmaları için harekete geçti. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım da sabahın ilk ışıklarıyla İstanbul’dan deprem bölgesine doğru yola çıktı. İHH Youtube Ekibi, 7 gün boyunca Yıldırım’ı takip ederek koordinasyon sürecini kayıt altına aldı. “Oradaydık!” Belgeseli, İHH Youtube kanalında yayında.
16.02.2023

6 Şubat gecesi saat 04:17’de Türkiye büyük bir depremle sarsıldı. Maraş merkezli yaşanan deprem, 10 ili etkiledi. İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri hemen harekete geçerek saat 05:00’te yola çıktı. Ardından, saat 06:41’de depremzedeler için su ve gıda malzemeleri hazırlanmaya başlandı. 07:16’da ise İHH Arama Kurtarma Ekipleri Kilis’teki enkazlara ulaşıp arama kurtarma çalışmalarına başladı.  

İlk etapta 264 personel ve gönüllüden oluşan 26 farklı İHH ekibi deprem bölgesine sevk edildi. Bugün itibariyle ise 5 bin 453 İHH arama kurtarma görevlisi ve yardım gönüllüsü bölgede yaraları sarmak için var gücüyle çabalıyor.

6 günde 11 lokasyon

Tüm bu olaylar gerçekleşirken, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İstanbul’dan sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yola çıkmıştı bile. Ve ardından 7 günlük süreçte Adana, İskenderun, Reyhanlı, İdlib, Antakya, Kilis, Afrin, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya ziyaretleri gerçekleştirildi. İHH Youtube Ekibi de Bülent Yıldırım’ın koordinasyonunu takip etmek için kendisiyle birlikteydi.

dgcf0179.jpg

İHH Youtube kanalında yayında

Zaman zaman duygusal anlara da şahit olacağınız ve tarihi bir belge niteliği de taşıyan “Oradaydık!” Belgeseli, İHH Youtube kanalında yayında.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İHH, IICO 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı
İHH, IICO 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Uluslararası İslami Yardım Teşkilatı (IICO) tarafından Kuveyt’te düzenlenen 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı.
17.05.2024
İHH, 20. Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Fuarı’na katıldı
İHH, 20. Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Fuarı’na katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Dubai’de gerçekleşen 20. Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Fuarı’na (DIHAD) katıldı.
17.05.2024
Eminönü'nde Gazze yürüyüşü düzenlenecek
Eminönü'nde Gazze yürüyüşü düzenlenecek
İHH İnsani Yardım Vakfı ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından, İsrail’in Gazze’deki işgaline karşı yürüyüş düzenlenecek. Cumartesi günü saat 20.30'da Ayasofya Camii önünden başlayacak yürüyüş, Eminönü Meydanı’nda sona erecek.
16.05.2024