İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yangında yüzü yanan Fatıma’ya tedavi desteği
Suriye'de 2019 yılında ailesiyle birlikte kaldıkları çadırda çıkan yangın sonucu vücudunda yanıklar oluşan Fatıma'nın yüzünde derin yaralar oluştu. İHH İnsani Yardım Vakfı, Fatıma ve ailesine sürpriz yaparak onları yeni evleriyle buluşturdu ve Fatıma'nın tedavisini başlattı.
Suriye 23.05.2022

Suriye'deki savaş nedeniyle 2014 yılında Azez'deki İsyane Kampına göç etmek zorunda kalan Fatıma Bakkur (11), 4 kardeşi ve anne babasının yaşadıkları çadırda 2019 yılında soba kazası sonucu yangın çıktı.

Bu yangında Fatıma'nın yüzü yandı ve vücudunda derin yaralar oluştu.

Tedavisi devam ediyor

Yardım dağıtımı sırasında Fatıma'yı gören İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, hikayesini öğrenmek için küçük kızın çadırını ziyaret etti.

Fatıma ve ailesi için sürpriz yapan İHH, 1 hafta önce onları yeni evleriyle buluşturdu. Öte yandan yüzünden ameliyat olması gereken Fatıma'nın tedavisi de İHH'nın desteğiyle devam ediyor.

89423749823.jpg

“Sürprizi gördüğümde çok mutlu oldum”

Bir evleri olduğu için çok mutlu olduğunu dile getiren Fatıma, "Çadırımız yandığında yüzüm de yandı. Beni okula almadılar. Bir evimiz olmadığı için çok zor durumdaydık ama bize yaptıkları sürprizi gördüğümde çok mutlu oldum. Artık bir evimiz var, tedavim de başladı. Ben de artık herkes gibi görünebileceğim, diğer çocuklarla birlikte okula gidebileceğim" ifadelerini kullandı. Çadırdaki kaza sonucu yanan kızının tedavi edilmesini her şeyden çok istediğini söyleyen Fatıma'nın annesi ise, "Kampta çok kötü durumdaydık, elektrik ve su yoktu durumumuz çok kötüydü. Yangında 8 yaşında olan kızımın yüzü yandı, ameliyat olması gerekiyordu. Hayırseverlerin desteğiyle İHH bizim için ev yaptı, Allah razı olsun." dedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Türkiye’den Sierra Leone’ye 4 kalıcı eser
Türkiye’den Sierra Leone’ye 4 kalıcı eser
İHH; aralarında yetimhane, fakülte ve caminin bulunduğu 4 farklı eseri, Batı Afrika ülkesi Sierra Leone’de hizmete açtı. Açılan kalıcı eserler, ülke geleceği için büyük önem arz ediyor.
Cami - Mescit İmarı, Yetim
17.11.2022
Afganistan’da on binlerce ihtiyaç sahibine destek
Afganistan’da on binlerce ihtiyaç sahibine destek
Afganistan’da yardım çalışmalarına devam eden İHH; 10 bin ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisi, engelli 750 kişiye tekerlekli sandalye ve 85 çiftçiye 7 bin 600 zeytin fidanı dağıttı. Ayrıca, Haziran ayında yaşanan depremde evleri yıkılan 38 aile için de ev inşası çalışmaları sürüyor.
14.11.2022
İHH Suriye için kış yardımı çalışması başlattı
İHH Suriye için kış yardımı çalışması başlattı
Suriye’de iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana mazlumlara yönelik yardım çalışmalarında bulunan İHH, bu kış da “İyilik Soğuk Geçirmez” sloganıyla bağışçıların desteklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.
11.11.2022