İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetim konulu konferans ve sanat sergisi düzenlendi
İHH İnsani Yardım Vakfı Gaziantep Şubesi, Yükseliş İrfan ve Kültür Vakfı ile birlikte yetim konulu İhtirâk-ı İftirâk (Ayrılığın Yangını) isimli konferans gerçekleştirdi. Program kapsamında ayrıca, karma sanat sergisi de düzenlendi.
29.07.2022

Yetim konulu İhtirâk-ı İftirâk (Ayrılığın Yangını) isimli konferans ve karma sanat sergisi, Gaziantep Şehitkamil Sanat Merkezi’nde İHH İnsani Yardım Vakfı ve Yükseliş İrfan ve Kültür Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlendi. Konferansa, Gaziantep Vali Yardımcısı Anıl Alkal ve İHH Yetim Çalışmalarından Sorumlu Yönetim Üyesi Reşat Başer de katıldı.

5.jpg

Başer programda yaptığı konuşmada, “Biz, İHH İnsani Yardım Vakfı olarak, yapılan bu güzel çalışmalar vesilesi ile 135 bin yetime anne, baba, kardeş olduk. Ama yapmamız gereken daha çok şey var. 'Bir hayat daha değişecek' diyerek, gayretimizi hep beraber ortaya koyalım inşallah.” dedi.

6.jpg

Sergiden elde edilecek gelirle yetimhane açılacak

Sergiyi düzenleyen isimlerden Hafız Burak Başkaya, sergiye katkı sunanlara teşekkür etti. Başkaya, “Anne ve babasından kaderleri doğrultusunda ayrılmış yavruların, içlerinde oluşmuş olan hasret ateşini bir nebze söndürebilmek için düzenlediğimiz bu sergi, bizim için büyük bir önem taşıyor. Çünkü bu karma sanat sergisinden elde edilecek gelirle yetimhane açılacak." ifadelerini kullandı.

İlgili haberler
Tümünü gör
49 ülkede 134 bin yetime düzenli destek
49 ülkede 134 bin yetime düzenli destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, yetimlere yönelik yardım çalışmalarına 2022 yılında da devam etti. İHH, Türkiye dâhil 49 ülkede 134 bin 142 yetim çocuğa her ay düzenli olarak hayırseverlerin yardımlarını ulaştırdı.
Yetim
18.01.2023
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi sürüyor
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi sürüyor
İHH, Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim-Bir-Sen koordinesinde 2013 yılından bu yana uygulanan “İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarda eğitim gören gönüllü öğrenciler, proje aracılığıyla yetim kardeşlerine destek oluyor.
Yetim
17.01.2023
İHH, 2022’de 107 kalıcı eseri hizmete açtı
İHH, 2022’de 107 kalıcı eseri hizmete açtı
İHH İnsani Yardım Vakfı, 2022 yılında Asya, Afrika, Balkanlar ve Ortadoğu’daki 17 farklı ülkede 109 kalıcı eseri hizmete açtı. 13 ülkedeki 33 kalıcı eserin inşaatı ise devam ediyor. Ayrıca, İHH tarafından 2022’de Suriye’nin çeşitli bölgelerinde 2 bin 93 briket ev inşa edilirken, 2 bin 210 evin inşa çalışmaları da sürüyor.
Cami - Mescit İmarı, Yetim
06.01.2023