İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetim konulu konferans ve sanat sergisi düzenlendi
İHH İnsani Yardım Vakfı Gaziantep Şubesi, Yükseliş İrfan ve Kültür Vakfı ile birlikte yetim konulu İhtirâk-ı İftirâk (Ayrılığın Yangını) isimli konferans gerçekleştirdi. Program kapsamında ayrıca, karma sanat sergisi de düzenlendi.
29.07.2022

Yetim konulu İhtirâk-ı İftirâk (Ayrılığın Yangını) isimli konferans ve karma sanat sergisi, Gaziantep Şehitkamil Sanat Merkezi’nde İHH İnsani Yardım Vakfı ve Yükseliş İrfan ve Kültür Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlendi. Konferansa, Gaziantep Vali Yardımcısı Anıl Alkal ve İHH Yetim Çalışmalarından Sorumlu Yönetim Üyesi Reşat Başer de katıldı.

5.jpg

Başer programda yaptığı konuşmada, “Biz, İHH İnsani Yardım Vakfı olarak, yapılan bu güzel çalışmalar vesilesi ile 135 bin yetime anne, baba, kardeş olduk. Ama yapmamız gereken daha çok şey var. 'Bir hayat daha değişecek' diyerek, gayretimizi hep beraber ortaya koyalım inşallah.” dedi.

6.jpg

Sergiden elde edilecek gelirle yetimhane açılacak

Sergiyi düzenleyen isimlerden Hafız Burak Başkaya, sergiye katkı sunanlara teşekkür etti. Başkaya, “Anne ve babasından kaderleri doğrultusunda ayrılmış yavruların, içlerinde oluşmuş olan hasret ateşini bir nebze söndürebilmek için düzenlediğimiz bu sergi, bizim için büyük bir önem taşıyor. Çünkü bu karma sanat sergisinden elde edilecek gelirle yetimhane açılacak." ifadelerini kullandı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Suriye’de hasat zamanı
Suriye’de hasat zamanı
Suriye'nin kuzeyindeki Azez, Cerablus, Rasulayn ve Tel Abyad bölgelerinde buğday ve nohut hasadı yapıldı.
21.07.2022
İHH, Suriye’de 98 bin kişiye kurban eti ulaştırdı
İHH, Suriye’de 98 bin kişiye kurban eti ulaştırdı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin çeşitli bölgelerinde 2 bin 451 hisse kurban kesimi yaparak etlerini, savaş mağduru 98 bin 40 kişiye ulaştırdı.
Kurban
14.07.2022
İHH Gönüllüleri Togo'da kaza geçirdi: 3 kişi vefat etti
İHH Gönüllüleri Togo'da kaza geçirdi: 3 kişi vefat etti
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Kurban çalışmaları kapsamında Togo’da bulunan ekip üyeleri trafik kazası geçirdi. Kazada, Ercan Ersoy, Resul Çerezoğlu ve İbrahim Chabane vefat etti. Mehmet Ali Akpınar ve Mustafa Aydın ise yaralandı.
Kurban
11.07.2022