İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Yetim konulu konferans ve sanat sergisi düzenlendi
İHH İnsani Yardım Vakfı Gaziantep Şubesi, Yükseliş İrfan ve Kültür Vakfı ile birlikte yetim konulu İhtirâk-ı İftirâk (Ayrılığın Yangını) isimli konferans gerçekleştirdi. Program kapsamında ayrıca, karma sanat sergisi de düzenlendi.
29.07.2022

Yetim konulu İhtirâk-ı İftirâk (Ayrılığın Yangını) isimli konferans ve karma sanat sergisi, Gaziantep Şehitkamil Sanat Merkezi’nde İHH İnsani Yardım Vakfı ve Yükseliş İrfan ve Kültür Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlendi. Konferansa, Gaziantep Vali Yardımcısı Anıl Alkal ve İHH Yetim Çalışmalarından Sorumlu Yönetim Üyesi Reşat Başer de katıldı.

5.jpg

Başer programda yaptığı konuşmada, “Biz, İHH İnsani Yardım Vakfı olarak, yapılan bu güzel çalışmalar vesilesi ile 135 bin yetime anne, baba, kardeş olduk. Ama yapmamız gereken daha çok şey var. 'Bir hayat daha değişecek' diyerek, gayretimizi hep beraber ortaya koyalım inşallah.” dedi.

6.jpg

Sergiden elde edilecek gelirle yetimhane açılacak

Sergiyi düzenleyen isimlerden Hafız Burak Başkaya, sergiye katkı sunanlara teşekkür etti. Başkaya, “Anne ve babasından kaderleri doğrultusunda ayrılmış yavruların, içlerinde oluşmuş olan hasret ateşini bir nebze söndürebilmek için düzenlediğimiz bu sergi, bizim için büyük bir önem taşıyor. Çünkü bu karma sanat sergisinden elde edilecek gelirle yetimhane açılacak." ifadelerini kullandı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye’nin Soran kasabasına bağlı İhtimlat beldesinde Ahmet Sarıkurt Cami’nin açılışını gerçekleştirdi.
09.09.2023
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Doğu Afrika ülkesi Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti. Vakıf ayrıca, ülkede bin kişiye Kur’an-ı Kerim hediye etti.
28.08.2023
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH tarafından yaklaşık 10 yıl önce inşa edilen ve bugüne kadar ihtiyaç sahipleri için milyonlarca ekmek üretilen Hatay ve Kilis’teki fırınlarda un stokları tükendi. İHH, fırınların çalışmalarının aksamaması için destek çağrısında bulundu.
24.08.2023